Podróż dzieci pociągiem

Kilka dni temu wróciliśmy ze wspaniałej podróży pociągiem wraz z naszymi dziećmi. Byliśmy pod wrażeniem przyjaznych i uczynnych pracowników PKP, którzy szczególnie zatroszczyli się o nasze dzieci i ich potrzeby.

Dzieci z zachwytem obserwowały rozlewające się na horyzoncie piękne pejzaże, jakie oferował im pociąg. Nasi mali studenci byli zafascynowani poszerzającą się skalą i widokiem niesamowitych bujnych lasów, wsie, pól i gór. Oglądanie tej magicznej scenerii krajobrazowej uczyło dzieci, jak ciche otoczenie może być miejscem radości i spokoju.

Oprócz tego, że nasi maluchy mogli cieszyć się wspaniałymi widokami, podróż w pociągu miała też inne zalety. Była bezpieczna, komfortowa i relatywnie tania. Zdobyliśmy lepszą orientację przestrzenną naszego kraju, oszczędziliśmy na czasie poświęconym na postoje i nie narażaliśmy dzieci na hałasy.

Nasza rodzinna przygoda w pociągu okazała się dobrze zorganizowaną przejażdżką. Nie tylko sprawiła radość naszym dzieciom, ale też pomogła pogłębić ich lepsze zrozumienie świata oraz łatwo się mobilizować w trakcie zmian otoczenia. Polecam takie rozwiązanie każdej rodzinie małych odkrywców!

Bilet na podróż pociągiem to dla dzieci nie lada przygoda. Nie tylko w aglomeracjach miejskich, ale również poza ich granicami, rodzice często wybierają się pociągiem – np. badać ciekawe miejsca lub odwiedzić rodzinę i znajomych. Aby ułatwić aktywność turystyczną z dziećmi, polskie koleje oferują szereg biletów i kart ulgowych, które umożliwiają atrakcyjne i tanie podróże.

Takimi udogodnieniami czasami objęte są m.in.: podróże do przedszkola, szkoły lub na zajęcia dodatkowe; całodniowe lub okresowe bilety przyspieszone; specyficzne bilety dla grup zorganizowanych; bilety obowiązujące w ruchu regionalnym; bilety na świadczenia rodzinne –zazwyczaj oferowane na urlop i ferie zimowe oraz rabaty specjalne np. dla uczniów lub osób starszych.

Pociągi to bezpieczne i ekologiczne środki transportu, co doskonale wiedzą rodzice i opiekunowie dzieci. Można tam dać upust marzeniom i fantazji maluchów, generując niesamowite wrażenia wspominane latami po powrocie do domu. Pasażerowie mogą oglądać scenerię po obu stronach torów, delektować się trasą, a także podszywać się kolejnym stacjom, a można też cool się pogapić na innych pasażerów – a może trafi się ktoś szalony?! Jednym słowem bezcenna przygoda!

Czego doświadczenia w życiu lepiej skłaniać dzieci do czerpania radości niż podróżowanie pociągiem? Ta forma podróży umożliwia maluchom poznawanie świata. Przy okazji jeżdżąc z rodzicami lub dziadkami, maluch ma okazję poznawać nowe miejsca oglądając zza szyby pociągu różne miasteczka, lasy, pola i góry.

Dla malutkiego podróżnego momentalne przemijające widoki na horyzoncie dostarczają rano dużo większej frajdy niż nudna jazda samochodem. Można się wspólnie bawić w zgadywanie co to za plac budowy, albo która miejscowość mijamy i czy rzeczywiście widzimy pasmo górskie. To bardzo atrakcyjny sposób na spędzenie czasu rodzinnego.

Podróżując pociągiem warto postarać się o przyniesienie wygodnych siedzeń, materacy, książek i gier na przykład w formie puzzle, tak aby okres czasu pomiędzy odjazdem a przybyciem na możliwe do odczuwania miejsce był mniej uciążliwy. Równie ważne jest planowanie trasy oraz dobre zorganizowanie z góry posiłków, aby choć trochę skrócić nam drogę i uniknąć czasem niemiłych wrażeń łakomstwa.